Tiskárna - laserová PDF Print E-mail
Written by Administrator   

Výhody: Kvalitní tisk, malé náklady na provoz, rychlý tisk.

Nevýhody: Pořizovací cena.

 

 Princip elektrofotografického tisku

Princip elektrofotografického tisku, využívanho v laserových tiskárnách je následující: Základním prvkem tiskové jednotky je tiskový válec, vyrobený z elektricky vodivého materiálu (slitina Al). Na povrchu válce je nanesena vrstva polovodivého materiálu např. na bázi selenu. Polovodivá vrstva se ve tmě chová jako izolant. Je-li však osvětlena dostatečně silným zdrojem světla, stane se elektricky vodivou.

 

 

Postup tisku (tiskový válec je zde nahrazen rovinnou deskou) :

a)  Polovodivá vrstva nanesená na povrchu tiskového válce je koronově nabita na kladným nábojem na potenciál několika kV. Protože je tiskový válec ve tmě, chová se polovodivá vrstva jako izolant 

 

b) Nabitá polovodivá vrstva se nasvítí laserovým paprskem nebo řadou diod LED. Paprsek je rozmítán a modulován tak, aby na povrchu válce vykreslil rastrovým způsobem budoucí tištěný obraz. V místě osvitu se polovodivá vrstva stane vodivou a její náboj je odveden.

 

c)  Obraz, vytvořený nábojem v polovodivé vrstvě je "vyvolán" kladně nabitým práškovým barvivem. V místech, kde nebyla polovodivá vrstva osvícena, je dosud kladný náboj který brání přichycení souhlasně nabitého barviva. Na válci se tak vytvoří viditelný obraz z práškového barviva, zachyceného na dříve osvícených místech.

 

d)  Obraz je přenesen na papír. Přenosu napomáhá záporně nabitá plocha (resp. válec), přiložená k zadní straně papíru.

e)  Obraz vytvořený práškovým barvivem je "ustálen" horkým přítlačným válcem nebo ohřevem IR zářením.

 

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat